23 Kasım 2013 Cumartesi

Olup bitenler

Valla bu dönem hayatımın asosyallikte tavan yaptığı bir dönem. Ne bir topluluğa üyeyim okulumda, ne geçen seneki gibi okul dışı bir kursa mursa gidiyorum. Bahanemse ortalama kasmak, ki o da yalan oluyor aslında. Tüm hırsımı 2. döneme saklıyorum, öncelikli hedefim ise bir enstürman çalmaya başlamak - ki sanırım o şanslı enstürman ney olacak :)

Bunlar dışında, artık gerçekten kozmetik ürünü almaz oldum. Ama kıyafete yaptığım yatırımlar devam etmekte her zamani hızıyla :) Kızılaya bile o kadar az gidiyorum ki zaten, istesem de aışverişe vermem kendimi pek zor oluyor.

Ha unutmadan, gelişim psikolojisi dersim için bir araştırma yapıyorum. açıklamayı aşağıya kopyalayacağım. Katılımcılara GERÇEKTEN ÇOK AMA ÇOK ihtiyacım var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

Merhaba arkadaşlar. ODTÜ Psikoloji bölümünde devam eden anılar ve hafıza ilgili bir araştırmanın bir parçası olmak isteyen gönüllüler arıyoruz. Basitçe anlatmak gerekirse, kadın ve üniversite öğrencisi, maksimum 25 yaşında olan katılımcılara, onların annelerine ve anneannelerine kısa bir form doldurtacağız. Bu sebeple Ankara'da yaşıyor olmanız formların ulaşımı ve geri dönüşü için önemli. Eğer katılmak isterseniz lütfen benimle iletişime geçin, sizlere formu ileteyim. 

Teşekkürler.


Bunlar dışında da gördüğünüz gibi sağ taraftaki kilo sayacımız yerinde duruyor :) Evde elimde ipad varken yediğimi içtiğimi sürekli kaydediyordum, spor da yapıyordum. Gel gör ki ipadimi evde bıraktığım için, okulda da spor salonuna gitmeye üşendiğim için her şeyin peşini bıraktım. Yine de 82.7 kilo olarak başladığım myfitnesspal yolculuğumun bu noktasında 76.8 kiloyum şu anda. Lise 3 te diyetisyene giderken ilk tartıldığımda 86.4 çıkmıştım. Bana sorarsanız ben kendimde bir fark görmüyorum. Ama geçenlerde bir sınıf arkadalım 'Bahar sana ne oldu ya? Eridin bittin inanılmaz kilo verdin' diyince hafiften bir sırıtmadım desem yalan olur :)


Bu aralar sınavlarım çok üstüsüte geldi ama ben içten içe yaptığım şeylerden çok zevk alıyorum. Bezn eytere bea artık çalışmıyıcam noktasına gelsem de, bu akdar çok bölüm dersine maruz kalmak hoşuma gitmiyor da değil. Hre derste hiç akla gelmeyecek başka şeyler öğreniyoruz, benim tam anlamıyla ağzım açık kalıyor. Herkes zevkine en az 1 adet psikoloji dersi almalı, pişman olmayacaksınız.


Bir arkadaşımın gazıyla league of legends oynamaya başladım. Hala acemi bir oyuncuyum, kill almaya korkuyorum valla öldürücekler beni diye :D Bir oyunun 30-50 dk arası sürmesi insanda akabinde bir boşluk hissi yaratsa da, yine de oyun sırasında öyle bir stres atıyorsunuz ki sonrasında pamuk gibi bir şey oluyorsunuz :D

Ayrıca büyük bir haber: şu 10 yaşından beri aşığım dediğim sırp şarkıcı Zeljko Joksimovic 14 şubatta türkiyeye, istanbula geliyor :) 2 biletim var ama 2. biletle kimin geleceği belirsiz :) Umut fakirin ekmeği diyor konuyu burada kapatıyorum :) Gelmeyi düşünenleriniz varsa haberleşelim İstanbulda görüşürüz :)

Böyle işte. Bu akşam da bir arkadaşımın ablasının düğünü var, onun için hazırlanmam gerekiyor. İstanbula gittiğimde mangodan siyah bir elbise almıştım, onu giyeceğim. Valla ne yalan söyleyeyim çok beğendim elbiseyi de, ve galiba ilk kez bir şeyi kendime bu kadar yakıştırdım. Hazırlıklarım biter bitmez buraya bir fotoğraf ekleyeceğim :)

Araştırmama lütfen katılın :(

Sevgiler :)

1 yorum: